Implanty

Specjaliści z k2Dental korzystają z dwóch rodzajów implantów – każdy renomowanej, międzynarodowej firmy z długoletnim stażem. Implanty proponowane w gabinecie k2Dental to wyroby niemieckiego koncernu Bego oraz amerykańskiego przedsiębiorstwa Bicon. Obie firmy z powodzeniem sprzedają swoje produkty na całym świecie.

k2Dental należy do najbardziej uznanych Towarzystw Implantologicznych. Tym samym nasz gabinet stomatologiczny jest członkiem PSI, czyli Polskiego Towarzystwa Implantologicznego, ICOI – The International Congress of Oral Implantologists oraz DGOI, czyli Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie.

Sprawdź najlepszą ofertę na implanty w Gdyni!

Czym są implanty?

Implanty zębowe zostały wynalezione już w latach 20 ubiegłego wieku w 1965 roku w  Szwecji przez profesora Branemarka, kiedy to implantologia stomatologiczna dopiero raczkowała. To rozwiązanie przyjęło się z biegiem lat coraz bardziej i jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o zastępowanie ubytku zębowego sztucznym zamiennikiem.Implantologia stomatologiczna jest dziedziną stosunkowo młodą, ale jej osiągnięcia są naprawdę imponujące. Ta dziedzina nauki i medycyny pomaga wielu ludziom z problemem ubytków zębowych i oferuje prawdziwie innowacyjne rozwiązanie. Sztuczna korona zębowa jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwej, a sam implant, czyli sztuczny korzeń wrasta w dziąsło niczym naturalny.

Implanty zębowe są krótko mówiąc sztucznymi korzeniami zęba wykonanymi z tytanu. Następnie do korzeni sztucznych jakimi są implanty zębów, mocuje się korony porcelanowe, pełnoceramiczne lub akrylowe. Sam zabieg trwa od 30 do 120 minut i jest wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu należy jedynie przez kilka godzin przykładać lód do bolesnego miejsca i przez kilka dni unikać sportu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem wstawiania implantu, należy wykonać zdjęcie pantomograficzne, a następnie lekarz decyduje o dalszym postępowaniu i zalecanych implantach. Taka odbudowa zęba jest bezbolesna i jest prawdziwą chlubą działu medycyny jaką jest implantologia stomatologiczna. Dlaczego? Implanty takie są wbudowane w dziąsło zupełnie tak jak naturalny korzeń. Są bardzo długowieczne, wytrzymują znacznie dłużej niż protezy zębowe. Należy je tylko odpowiednio czyścić oraz 2 razy do roku zgłaszać się stomatologa na przegląd.

Implantologia

Jak dbać o zęby?

Implanty zębowe to bardzo korzystne wyjście, lecz zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego dobrze jest dbać o zęby jeszcze przed ewentualnymi ubytkami. To bardzo dobre wyjście i pozwoli nam w przyszłości zaoszczędzić pieniądze na ewentualnych kolejnych implantach. Sztuczne korzenie i korony zębowe są bardzo ładne i długo się utrzymują w dobrym stanie, jednak najlepiej jak wiadomo, jest mieć swoje własne zęby. Dlatego dbajmy o zęby myjąc je regularnie, odkamieniając oraz chodząc na okresowe przeglądy u stomatologa. Takie proste działania są naprawdę kluczowe jeżeli chodzi o zdrowie naszej jamy ustnej i uzębienia.

Podsumowując warto dodać, że dzisiaj implantologia stomatologiczna pozwala na komfortowe życie, nawet z  dużymi ubytkami zębowymi, a biorąc pod uwagę komfort i radość z odbudowanych zębów – koszt nie jest aż tak wielki jak by się mogło wydawać. Ceny implantów zaczynają się już od około 3000 złotych. Jednak nic nie zmieni faktu, że najlepiej jest posiadać swoje naturalne zęby i dbać o nie jak o złoto. Zdrowe i zadbane zęby są kluczową sprawą do komfortu oraz wygody życia, dlatego zapraszamy na wizyty kontrolne do k2Dental.