Stomatologia zachowawcza (estetyczna)

Zachowawcze leczenie zębów, wszelkiego rodzaju plomby czy borowanie zębów to tylko niektóre z zabiegów wchodzące w zakres zabiegów wykonywanych w gabinecie k2Dental.

Dbanie o uzębienie daje korzyści nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne, jako że nieleczone ubytki w zębach mogą prowadzić do poważnych powikłań, a leczenie kanałowe często jest konieczne, by uchronić nas przed koniecznością usunięcia zęba. Prewencyjne wizyty w naszym gabinecie znacznie zmniejszą zatem ryzyko konieczności zaawansowanej kuracji, a leczenie zębów nie będzie konieczne.

Dlaczego tak ważna jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza dzieli się na kilka dziedzin, w których specjaliści zajmują się specyficznymi urazami i chorobami uzębienia. Najczęściej wykonywanym zabiegiem w tej dziedzinie stomatologii jest wypełnienie zęba zaatakowanego przez próchnicę, przez co pojawiła się dziurka bądź większy ubytek. Za pomocą odpowiednich preparatów oraz manipulacji sprzętem dokonuje się wypełnienia zębów oraz ich prewencyjnego zabezpieczenia przed dalszymi ubytkami. Inne zabiegi wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej to leczenie kanałowe czy odbudowa zębów pourazowych.

Stomatologia zachowawcza przewiduje kuracje lecznicze, które mają bardziej zaawansowany, a jednocześnie estetyczny charakter. Przykładem jest odbudowa zębów pourazowych, co bardzo często przydarza się ludziom w wypadkach czy wynikiem nieszczęśliwego upadku, gdzie przednie żeby uległy zniszczeniu bądź nadkruszeniu. Natura estetyczna tego problemu sprawia, że wiele osób decyduje się na takie leczenie, by odzyskać pewność siebie i zadowolenie z wyglądu swojego uśmiechu.

Stomatologia zachowawcza w naszej klinice cały czas rozwija się pod względem zakresu swoich działań, a jedną z najnowocześniejszych metod jakie obecnie stosuje się w tej dziedzinie jest leczenie pod mikroskopem uzębienia z ubytkami, podczas którego zastosowane są sprzęty najnowszej technologii, a wszystko z myślą o dobru pacjenta oraz finalnych wynikach, jakie uzyska dzięki zabiegom. Ta dziedzina stomatologii jest dopiero jedną z wielu, a kolejną, równie interesującą, jest stomatologia estetyczna, bardziej skupiająca się na wyglądzie, nie leczeniu.

W naszych gabinetach staramy się używać materiałów do odbudowy zębów, które zapewnią pacjentom trwałe i estetyczne wypełnienia.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia estetyczna skupia się na innych aspektach zdrowia i wyglądu zębów. To zbiór działań skupiających się na zapobieganiu próchnicy zębów tj. lakierowanie czy piaskowanie zębów.

Wygląd naszych zębów pod wieloma względami jest bardzo ważny dla naszego dobrego samopoczucia i pewności siebie. Czasem jednak zdarza się, że mimo odpowiedniej pielęgnacji zębów nie jesteśmy zadowoleni z ich ostatecznej prezencji, szukamy zatem sposobów, by uzyskać pożądany efekt. Stomatologia estetyczna jako jeden z najczęściej wybieranych nurtów tej dziedziny ma za zadanie zadbać nie tylko o zdrowie, ale głównie o wygląd naszych zębów wszelkimi dostępnymi sposobami.

Wybielanie zębów w gabinecie jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w k2Dental, kolejnym – lakierowanie zębów. Daje to widoczny efekt tuż po zabiegu i znacząco poprawia zarówno wygląd, jak i stan uzębienia. W zależności od potrzeby, taki zabieg powtarza się w określonych odstępach czasu, by osiągnąć jak najtrwalszy efekt. W celu usunięcia kamienia nazębnego i wydobycia naturalnej bieli zębów przeprowadzane jest również piaskowanie zębów, co może być na początku nieco niekomfortowe, jednak efekty są warte chwili nieprzyjemnego odczucia w trakcie zabiegu.

Podsumowując, dbanie o zęby ma wiele aspektów. Jedno jest pewne – uśmiech to jeden z ważniejszych elementów naszego wyglądu, i warto jest zadbać, by nasze uzębienie nie wymagało poważnych interwencji specjalistycznych. Dlatego k2Dental zaprasza do naszych gabinetów w Gdyni i Gdańsku.